403231-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal konsttransporter och produktion av lådor och transportramar.
Referensnummer: 17/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Öppen upphandling avseende konsttransporter och produktion av lådor och transportramar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31213100 Distributionslådor, 31219000 Skyddslådor, 63110000 Godshantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen