40324-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gaser (Industri-, Special-, Livsmedelsgaser etc.)
Referensnummer: 033/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24100000 Gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar följande varor Gaser (Industri- och livsmedelsgaser, flaskhyra och specialgaser.
Ramavtalet är uppdelat i två delområden:
Delområde 1: Industrigaser och flaskhyra.
Delområde 2: Specialgas (avser Argon gasform med CO2-inblandning + NO-inblandning, koldioxid minibulk samt Misongas).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24110000 Industrigaser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen