Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategisk Partnering i Förvaltning 2018.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Målsättningen med Kristinehamnsbostäders upphandling är att finna en samarbetsparter som i samarbetsformen partnering tillsammans med beställaren, brukare och hyresgäster kan genomföra tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll i bolagets fastighetsbestånd.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45453000 Reparation och renovering, 77300000 Trädgårdstjänster, 90611000 Gaturenhållning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 98341100 Bostadsförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen