Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledning/coaching för chefer och arbetslag.
Referensnummer: Ks 534/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsulttjänster inom chefs- och ledarskapsutveckling:
A: Individuella handledning och coachning,
B: Handledning och coachning för ledningsgrupper och arbetslag,
C: Organisationsutveckling och förändringsledning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Upphandling av konsulttjänster inom chefs- och ledarskapsutveckling
Del nr: A
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79998000 Coachning, 80590000 Handledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: B
Del nr: C
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning