403296-2016 - ResultatSverige-Huddinge: Installation av rörsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Injustering av rörsystem.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Huddinge.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen avser ramavtal för löpande injustering av rörsystem inom Huge Fastigheter AB:s fastighetsbestånd.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45231112 Installation av rörsystem, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.