403304-2021 - ResultatSverige-Bromma: Reparation och underhåll av maskiner
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll av blåsmaskiner, kompressorer och kyltorkar
Referensnummer: 21MB429
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50530000 Reparation och underhåll av maskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören ska utföra förebyggande, avhjälpande service och underhåll av befintliga Blåsmaskiner, kompressorer, Kyltorkar/absorption torkar inkl. kringutrustning som inte längre har kvar sin tillverkningsgaranti.
Leverantören ska också utföra service på maskiner av med kvarvarande tillverkningsgaranti. Märken Atlas Copco, Aerzen, Fini Pulsar, FIAC, Mannesmann Demag,
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen