403330-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Bröstproteser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bröstproteser och utprovningsverksamhet
Referensnummer: HSN 2019-0792
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33184400 Bröstproteser
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser att till Region Stockholm, prova ut och tillhandahålla bröstprotes till kvinnor med ett eller båda brösten helt eller delvis bortopererade.
Region Stockholm förbinder sig inte att avropa viss mängd/volym. I de fall volymer anges anger dessa en uppskattad årsförbrukning.
Omfattning och beskrivning av efterfrågade varor och tjänster i övrigt framgår av Specifik uppdragsbeskrivning samt Produkt och Prislista.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen