Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för spolning och rensning av spill- och dagvattenledningar jämte spillvattenpumpstationer i form av akuta arbeten, planerade arbeten och underhållsarbeten. Dessa arbeten utförs i beställarens hela huvudmannaområde som består av fem (5) kommuner, Österåker, Vaxholm, Knivsta, Vallentuna och Ekerö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90400000 Avloppshantering, 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen