Officiellt namn: Stockholms läns landsting, Landstingsstyrelsens förvaltning Postadress: Box 22550 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 22 Land: Sverige Att: Carin Jeschke E-post:carin.jeschke@sll.se
Ytterligare upplysningar kan erhållas från: Officiellt namn: Stockholms läns landsting, Landstingsstyrelsens förvaltning Postadress: Box 22550 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 22 Land: Sverige Att: Carin Jeschke E-post:carin.jeschke@sll.se
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Land: Sverige Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=115305&Goto=Docs
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Stockholms läns landsting, Landstingsstyrelsens förvaltning Postadress: Box 22550 Ort: Stockholm Postnummer: SE-104 22 Land: Sverige Att: Carin Jeschke E-post:carin.jeschke@sll.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Sårbehandling special, tillägg 2017 SLL572.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Tilläggsupphandling av Sårbehandling special SLL572.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))