2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reningsverk Nya Rya, Gryaab i strategisk partnering
Beskrivning: Upphandlingen omfattar en entreprenad bestående av Nya Rya med tillhörande huvuddelar som avropas var för sig i följande fyra faser: Fas 0 - Planerings-, implementerings- och partneringfas samt framtagande av åtgärdspaket Fas 1 - Projekterings- och kalkyleringsfas Fas 2 - Produktions- och avlämningsfas Fas 3 - Driftoptimerings-, utbildnings- och uppföljningsfas Mer information se entreprenadkontrakt kap 1. Omfattning
Intern identifierare: 24/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk
Ytterligare klassificering (cpv): 45252000 Bygg- och anläggningsarbeten: avlopps- och vattenreningsverk och avfallsförbränningsanläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000