403382-2026 - Resultat
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Byggledare Installation, KV Haparanda
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggledare Installation, KV Haparanda
BeskrivningBeställaren avser att genom denna upphandling tillsätta en extern byggledare inom kategorin ”installation” för att ingå i beställarens byggherreorganisation avseende ny- och ombyggnation av anstalten i Haparanda. För mer information se upphandlingens administrativa föreskrifter.
Intern identifierareSPF2026-042
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareByggledare Installation, KV Haparanda