403431-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Drift pumpstationer, vattenlek och fontäner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift pumpstationer, vattenlek och fontäner
Beskrivning: Objektet består av drift och underhåll av fontäner, dryckesfontäner, vattenlek och pumpstationer. Dygnet runt/året runt beredskap ingår i detta uppdrag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114643:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65000000 El-, vatten- och energiverk, 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster