403470-2020 - ResultatSverige-Arvika: Mejeriprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel - Mejeri
Referensnummer: Dnr: 2020-122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Livsmedelsupphandling - Mejeri
Omfattning inklusive eventuell option
Upphandlingen avser Livsmedel, mejeri för Arvika kommun och Eda kommun, se Upphandlande myndigheter. Upphandlingen omfattar:
Mejeri produkter
Kommunen har rätt att under avtalstiden prova nya varor inom leverantörens sortiment. Antagen leverantör får option på nya varor som anses lämpliga att ingå som nettoprissatta avtalsvaror.
Ovanstående är att räkna som en del (område) och vi kommer tilldela en leverantör för alla upphandlande myndigheter.
Webbadress för att hämta elektroniska upphandlingsdokument: https://www.opic.com/org/arvika_kommun/?f=2
Välkommen med ert anbud.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15510000 Mjölk och grädde, 15540000 Ostprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen