403476-2024 - Resultat
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Markskötsel av förskolor samt gruppbostäder
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Markskötsel av förskolor samt gruppbostäder
Beskrivning: Upphandlingen omfattar åretruntillsyn, -underhåll och -skötsel av entreprenadområdet och där tillhörande utrustning, inklusive snöröjning och halkbekämpning med därtill sammanhängande arbeten under vintersäsongen.
Intern identifierare: SKA 2024/206
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Markskötsel av förskolor samt gruppbostäder