40352-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Presenter och priser
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: IN-IN19-0011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18530000 Presenter och priser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avser ramavtal som omfattar avrop av Profilprodukter till Region Sörmland och Region Västmanland i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Denna upphandling avser ramavtal som omfattar avrop av Profilprodukter till Region Sörmland, Region Västmanland i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Med profilprodukter avses produkter som förses med lämpligt tryck, brodyr eller gravyr av varierad form och färg.
Syftet kan exempelvis vara att:
— stärka köparens varumärke och/eller värdegrund
— förstärka relationer
— utgöra en symbol för köparens verksamhet
Köparen vill upphandla ett sortiment av produkter som speglar köparens varumärketsplattform och grafisk profil. Samla alla varumärksbärande produkter på ett och samma ställe samt säkerställa att de varor som köps in är producerade under hållbara och ansvarsfulla förhållanden.
Nytt uppdrag, inga tidigare avtal finns idag. Köparen garanterar inga volymer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upp handling avser ramavtal som omfattar avrop av Profilprodukter till Region Sörmland och Region Västmanland i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Aktuell upphandling