Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Ömsesidigt försäkringsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsförsäkring Löf
Referensnummer: 19/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66512200 Sjukförsäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Landstingens Ömsesidiga försäkringsbolag, Löf har det stora nöjet att bjuda in till upphandling av frivillig sjukvårdsförsäkring. Upphandlingen genomförs av Söderberg & Partners på uppdrag av Löf.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66510000 Försäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling av frivillig sjukvårdsförsäkring.