Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll utemiljö Falun område Norr
Referensnummer: GNU 2019/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314100 Anläggning av gräsmattor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings omfattas av drift och underhåll av utemiljö för Falu kommun inom område B.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77314100 Anläggning av gräsmattor, 45111220 Röjning av ris och buskar, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77312000 Ogräsröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen