403573-2019 - ÄndringSverige-STRÄNGNÄS: Programvara för schemaläggning och produktivitet
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för bygglov- och miljöärenden
Referensnummer: MSN/2019:2858-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun avser teckna avtal omfattande verksamhetssystem för bygglov- och miljöärenden.
Upphandlingen omfattar även införande, utbildning, migrering av data från befintligt system samt support och underhåll av verksamhetssystemet. Systemet ska stödja ett digitalt flöde från inkommen handling till beslut och arkivering.