403602-2023 - ÄndringSverige-Skövde: Järnhandelsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Järnhandelsvaror
Referensnummer: FM2023-11636
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316000 Järnhandelsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten har behov av regelbunden försörjning av järnhandelsvaror framförallt för förebyggande och avhjälpande underhåll av såväl civil som militär materiel vilket inkluderar fordon, fartyg, helikoptrar och flygplan. (se vidare information i upphandlingsunderlagen)