403604-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Konstverk
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inramning av konst
Referensnummer: DU-UPP18-0179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92311000 Konstverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inramning, omramning och urramning av konstverk samt hämtningar och leveranser av dessa.
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser ramavtal avseende inramning av nyinköpt konst samt omramning och urramning av befintliga konstverk inom Sörmlands Landsting.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen