403605-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Bedömningstjänster vid rekrytering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringskonsulter
Referensnummer: 2018-00083
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Borås Stad, Ulricehans kommun och Boråsregionen Sjuhärads kommunalförbund avser upphandla ett ramavtal för rekryteringskonsulter.
Syfte och målsättning
Syftet med upphandlingen är att skapa fem (5) separata avtal som täcker ovanstående delområden för att tillgodose beställarnas behov av olika rekryteringsprocesser.
Målet med tjänsterna som upphandlas är att tillsätta aktuell tjänst med rätt slutkandidat och att Beställaren ska få en samlad tjänst med efterfrågad kvalitet som täcker stöd vid rekrytering. Anbudsgivarens arbetsmetod ska vara professionell, strukturerad och i alla avseenden kvalitativ.
Anbudsgivaren ska leverera en tjänst som präglas av professionalism, kundorientering och kostnadseffektivitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen