Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten och anläggningsarbeten i Halmstads kommun
Referensnummer: KS 2023/00310
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för material, resurser, fräsning, asfaltsbeläggningar, vägmarkering, anläggningsarbeten samt anslutande tjänster.
Ramavtalet avser arbeten för både underhåll och nybyggnation, uppdelat på ett antal objekt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45233210 Ytbehandling av allmänna vägar, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen