Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
T-317 Deponier dynamiskt inköpssystem
Referensnummer: E2021-03077
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232470 Avfallsdepå
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upprättandet av ett dynamiskt inköpssystem för deponier för förorenade schaktmassor som uppkommer i marksaneringarna inom Norra Djurgårdstaden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232470 Avfallsdepå, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90523000 Deponering av giftigt avfall utom radioaktivt avfall och kontaminerad jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen