Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringsstöd
Referensnummer: RS230332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland har möjlighet att ta hjälp av upphandlade leverantörer för att hantera rekryteringsprocessen och hitta lämpliga kandidater (search). Två olika inriktningar; Rekrytering ledande befattningar samt Övriga chefer och nyckelpersoner med spetskompetens. Önskvärt med leverantörer som kan nischa sig inom vissa områden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen