403706-2024 - Resultat
Sverige – Teknisk analys eller konsulttjänster – Riskanalyskonsulter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Riskanalyskonsulter
Beskrivning: Vår förfrågan avser ramavtal på riskanalyskonsulter. Ramavtalet är uppdelat i tre (3) delområden, för vilka konsulten kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden. Delområde 1: Processrisk-, Arbetsmiljö- och projektrisk, Sevesoriskanalys samt dokumentation Delområde 2: CE-märkning inom maskin-, PED-, EMC-, LVD- och enkla tryckkärlsdirektivet Delområde 3: Riskanalyser inom säkerhet, beredskap och säkerhetsskydd
Intern identifierare: 24/5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000