2. Förfarande
Förfarande
Titel: Anbudsförfrågan (steg 2) Kontroll (besiktning) av lokalnät
Beskrivning: Upphandlingen omfattar förebyggande underhåll i form av kontrolltjänster av lokalnätet samt mindre åtgärder som utförs i direkt anslutning till kontrollen. Med begreppet lokalnät avses anläggningar som till exempel kraftledningsstolpar, jordtag, kabelskåp och nätstationer.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71314100 Tjänster på elområdet, 71630000 Teknisk besiktning och provning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001