Byggnadsanläggning
Bygg- och anläggningsarbeten: affärs-, lager- och industribyggnader samt byggnader med anknytning till transport
Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar
Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Markanläggning
Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Installation av elektriska ledningar och armatur