Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Löneadministration
Referensnummer: UH-2021-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79211110 Lönehantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Löf har haft löneadministration outsourcat sedan 2018.
Löf har ca 200 medarbetare samt ett antal extraanställda. Alla är anställda i samma juridiska enhet.
Löf avser att upphandla fortsatt hantering av löneadministration under 5 år. Avtalets värde beräknas till ca 3 000 000 kronor. Nuvarande avtal går ut 31 januari 2023.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79211110 Lönehantering, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 79210000 Redovisning och revision, 79631000 Personaltjänster och lönehantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet gäller under tre (3) år med möjlighet till förlängning i 1+1 år.