403815-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Grävning och schaktning
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande enhetens benämning på upphandlingen
Schakt och transport.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Borås.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av schakt och transportarbeten åt Borås Elnät AB.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45112000 Grävning och schaktning, 45112500 Schaktning, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner