Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt kött och chark
Referensnummer: IKS2023/8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15894700 Charkuterivaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leveranser av färskt kött och charkuteriprodukter till Sandvikens, Hofors och Ockelbo kommuner. Upphandlingen är indelad i 2 delområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15110000 Kött, 15894700 Charkuterivaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen