Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Landskapsarkitekter
Referensnummer: 2018.083TN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71420000 Landskapsarkitektur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen kommer att omfatta utformning, design och planering av utomhusmiljöer vid allmänna platser såsom exempelvis kommunal fastighetsmark, torg samt park- och naturområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen