See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: App för kriskommunikation
Beskrivning: Strängnäs kommun upphandlar en applikation för enkel kommunikation vid krissituationer anpassad för samtliga verksamhetsområden inom kommunen. Applikationen ska vara anpassad för såväl dator, surfplatta och mobil (Android och IOS).
Intern identifierare: KS/2025:503
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000