2. Förfarande
Förfarande
Titel: Restaurang Solsidan
Beskrivning: Region Norrbotten avser genom detta tjänstekoncessionsförfarande teckna avtal gällande drift och skötsel av Restaurang Solsidan vid Regionhuset, Luleå. Upphandlingen omfattar drift av restaurangverksamhet och cateringtjänster.
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Region Norrbotten avser genom detta tjänstekoncessionsförfarande teckna avtal gällande drift och skötsel av Restaurang Solsidan vid Regionhuset, Luleå.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55000000 Hotell-, restaurang- och detaljhandelstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133869:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55300000 Restaurang- och serveringstjänster, 55500000 Matsalstjänster och catering