Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning 2020/2021 - Landsbygd område 16 Hjärtesäter, Kvarntorp, Hällan
Referensnummer: UH-2020-42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avdelningen samhällsutveckling enhet Teknik i Färgelanda kommun inbjuder er att lämmna anbud på snöröjning inom kommunen. Denna upphandling är en av flera upphandlingar som kommunen gör samtidigt på snöröjning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen