2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS Livsmedel, enstaka produkter
Beskrivning: DIS:et omfattar mindre volymer av : Färskt nöt och lamm, Färska grönsaker och rotsaker obehandlade, Sylt/marmelad, Potatis skalad och oskalad, Ägg, Fågel oberett. Mjukt bröd och konditorivaror, frukt och bär och lokala delikatesser typ ost, glass, korv m.m. Kommunen kommer vid behov att göra upphandlingar av grupperna. Antagna leverantörer ska kunna ta emot studiebesök och presentera sin produktion för utsedda personer från kommunen.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:115725:Lot:1