404062-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Drift av elektriska anläggningar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av elansvar m.m. avseende högspänningsanläggningar
Referensnummer: 20/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65320000 Drift av elektriska anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad, genom dess Serviceförvaltning, avdelning Stadsfastigheter, inbjuder intresserade
Leverantörer till anbudsgivning avseende överlåtelse av elansvar m.m. för de högspänningsanläggningar
(”HSP-anläggningar”) som Stadsfastigheter äger och förvaltar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster, 65310000 Eldistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen