2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yttre skötsel Järnvägsmuseet Gävle samt 2 mindre områden i Eskilstuna och i Stockholm
Beskrivning: Entreprenaden, med 3 delområden, omfattar yttre skötsel, sommar och vinter i omfattning enligt kontraktshandlingarna. Separata tjänstebeskrivningar finns för respektive del och där beskrivs vad som gäller i detalj på respektive område: Del 1 avser Gävle, Järnvägsmuseet Del 2 avser Eskilstuna, Kjula magasin Del 3 avser Stockholm, 5 områden Respektive del kontrakteras separat.
Intern identifierare: 2.4-2024-1207
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
Ytterligare klassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000