404106-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Sollefteå: Anläggningsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnad Gudlav Bilderskolan i Sollefteå.
Referensnummer: UH-2017-94
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser ombyggnad av skola med tillhörande idrottshall samt uppdatering av tekniska system.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45210000 Byggnadsanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen