2. Förfarande
Förfarande
Titel: Allergi & Autoimmunitets instrument
Beskrivning: Region Västernorrland har för avsikt att upphandla 1st Allergi & Immunologi utrustning med tillhörande förbrukningsmaterial, tillbehör och reservdelar. option 1st utrustning och service- och underhållsavtal.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108235:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser