404226-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Medicinska specialisttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teleradiologiska tjänster
Referensnummer: DS 2021-1245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar avtal avseende teleradiologiska tjänster till Danderyds sjukhus AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen