2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projektering av ledningsnät
Beskrivning: Härmed inbjuds anbudsgivare att inkomma med anbud avseende konsulttjänst för projektering av ledningsnät. Uppdraget omfattar framtagande av en enklare förstudie samt systemhandling. Upphandlingen inkluderar även en option avseende vidare genomförande av detaljprojektering. Det aktuella projektet avser ett cirka 27 km långt ledningsnät för dricksvatten, inklusive tillhörande infrastruktur. Vi ser fram emot ert anbud!
Intern identifierare: 2026/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000