404245-2019 - PlaneringSverige-Stockholm: Stridssimulatorer
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Request for Information — Use-of-Force Training Simulator
Referensnummer: A430.315/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35740000 Stridssimulatorer - FA01
II.1.4.
Kort beskrivning
This is a request for information for use-of-force training simulator. More information about the RFI can be found at: https://upphandling.polisen.se/Notice/Noticelist.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen