404249-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Styrd totalentreprenad gällande ombyggnad av hus 65 till förskola
Referensnummer: KSN-2022-00382
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45214100 Bygg- och anläggningsarbeten: förskolebyggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning: Upphandling av en styrd totalentreprenad gällande ombyggnad av hus 65 till förskola med 8 avdelningar
Uppskattat inköpsvärde: Ca 75 000 000 Kr
IT-upphandling: Nej
Kan andra vara intresserade av varan/tjänsten?: Nej
Typ av upphandling: Ny upphandling
Önskat datum för avtalsstart: 2023-01-15