404269-2023 - ÄndringSverige-Eslöv: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av städning och underhåll av återvinningsstationer
Referensnummer: 2023-005, 2023-06-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kontrakt för städning och underhåll vid återvinnings- stationer ("ÅVS") inom det geografiska området.
Uppdraget omfattar städning av området runt insamlingsbehållarna och underhåll i form av skötsel av området runt behållarna, bortforsling av dumpningar och klottersanering.
Uppdraget omfattar också snöröjning och halkbekämpning i samband med städning.