Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnastik och idrottsmaterial så som utrustning både lös och.
Referensnummer: UHN.2017.143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37420000 Gymnastikutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun, Vaggeryds kommun, Gislaveds kommun samt Gnosjö kommuns behov av gymnastik och idrottsmaterial såsom både lös och fast monterad utrustning i idrotthallar m.m. Avtalet gäller ej för besiktning eller service.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37420000 Gymnastikutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen