2. Förfarande
Förfarande
Titel: Snöskottning byggnad (takskottning)
Beskrivning: Ramavtalet avser snöskottning av yttertak och fasad samt röjning av nedhängande istappar liksom avspärrning vid risk för ras. Att under och utanför ordinarie arbetstid, genomföra tillsyn, bevaka och bedöma när skottning är påkallad. Beredskap samt utryckning för skottning och rengöring av tak från snö och is dygnet runt under snösäsong.
Intern identifierare: SB 2024/929
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 15981320 Snö, 44112400 Yttertak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Snöskottning byggnad (takskottning)