404315-2017 - PlaneringSverige-Karlskrona: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktvisning Näringspreparat med tillbehör 2017.
Referensnummer: 2017/00761
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Näringspreparat med tillbehör, avseende enteral nutrition, aggregat, sonder, kopplingar och kosttillägg m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen