Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ångautoklaver till Avdelningen för Klinisk Mikrobiologi, Substratenheten, Karlskrona.
Referensnummer: 19RGK1111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Kronoberg avser att upphandla två stycken ångautoklaver enligt bifogad kravspecifikation för placering på Klinisk Mikrobiologi, Substratenheten i Karlskrona
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen