404350-2023 - ResultatSverige-Visby: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yrkesutbildning agrara näringar
Referensnummer: GVN 2023/105
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gotland, Gymnasie- och Vuxenutbildningsnämnden avser att upphandla utbildningar inom de agrara näringarna. Utbildningen ska bedrivas på Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Besvara och lämna anbud
Anbud lämnas elektroniskt via systemet TendSign. Anbud som lämnas på annat sätt deltar inte i upphandlingen. Det är kostnadsfritt att skapa och lämna anbud i TendSign. Registrering sker på Mercell TendSign Upphandlingsbevakning. Har ni frågor eller behöver teknisk support kring systemet, kontakta TendSigns support, se länk ovan.
Den anbudsgivare vars organisationsnummer registreras i TendSign blir anbudsgivare i upphandlingen. Det är mot den anbudsgivaren som kontroller görs och eventuellt avtal tecknas med. Frågor och svar skickas via TendSign till den kontaktperson hos anbudsgivaren som är anmäld i systemet vid registrering av anbud.