404398-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Färgelanda: Snöröjning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snöröjning 2020/2021 Tätort Färgelanda 3
Referensnummer: UH-2020-48
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avdelningen samhällsutveckling enhet Teknik i Färgelanda kommun inbjuder er att
Lämmna anbud på snöröjning inom kommunen.
Denna upphandling är en av flera upphandlingar som kommunen gör samtidigt på snöröjning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen